• AKCE DULUX VINYL MATT

  Dulux Vinyl Matt pbw bílý 10 l - akční cena 1 350 Kč vč. dph.

 • HERBOL – ROZŠÍŘENÍ SORTIMENTU

  Od měsíce listopadu jsme rozšířili sortiment BAREV HERBOL. Na počkání vám natónujeme veškeré alkydové a vodou ředitelné emaily. Dále interiérové barvy Classic Herboplus a Innenweiss color. Veškeré fasádní barvy vám natónujeme do druhého dne. Firmám poskytujeme zajímavé slevy.

 • NOVINKY Z PRODEJNY – SORTIMENT ZNAČKY SCHULLER

  Od dubna Vám můžeme nabídnout sortiment firmy Schuller. Štětce a štětky z přírodních, syntetických či mix obou druhů štětin. Válečky na barvu, různé druhy zakrývacích pásků a další pracovní pomůcky.

  Z nabídky například:

   

  Plochý štětec Allround, mix speciálních syntetických štětin s nerezovou spojkou a dřevěnou rukojetí, velikost 30 mm, 50 mm, 70 mm s tloušťkou 9 mm.

   

  Lepící průhledná páska Uv Sun (výborná viditelnost

  přechodu např. rám dvěří/zeď), odolná vůči vodě i ředidlům, z originálního Japonského papíru, šířka od 18 do 48 mm, délka 50 m.

   

  Ochranné rukavice Leather Star, z nejjemnější hladké kůže, se zápěstním páskem na suchý zip, velikost 8"/M, 9"/L, 10"/XL.

   

 • POSTŘEHY Z VELETRHU PRAGOINTERIER 2014

  Ve dnech 14.–16. března 2014 se v prostorách Veletržního paláce v Praze konal veletrh vybavení a zařízení interiérů, nábytku a bytového textilu PRAGOINTERIER.

  Na Pragointerier jsme se letos vydali, abychom předvedli a připomněli starší malířské techniky, které se provádějí šablonováním a malířskými válečky a také jako členové Pražské cechovní skupiny. Zajímal nás názor návštěvníků, zda přetrvává zájem o tyto techniky nebo jsou již překonané. Měli jsme proto velkou radost z toho, že lidé stále mají své oblíbené vzory či vlysy a vyhledávají tyto techniky k výmalbě a výzdobě moderních bytů, ale i starších vil a udržují tím elegantní nádech svých interiérů. Určitý podíl na tom mohou mít i moderní šablony, které jsou již samozřejmostí například při výzdobě dětských pokojů, hal a dalších.

  V případě, že byste si chtěli osobně prohlédnout různé druhy šablon a válečků, můžete se za námi zastavit na prodejně v ulici Muchova 1 na Praze 6, kde Vám rádi ukážeme další, které z důvodu času a místa nemohly být prezentovány na veletrhu.

  Nesmíme opomenout Poradenské centrum Cechu malířů a lakýrníků, díky kterému byl opět dobrý poměr odborných účastníků k počtu návštěvníků a bylo tak možné zodpovědět skoro každý jejich dotaz. Centrum bylo také výborným místem pro prezentaci tradičních technik, které jsme mohli předvést návštěvníkům, ale i dlouholetým kolegům z oboru malířství a mladým učňům.

  Jako členové poroty jsme hodnotili práce učňů, kteří se účastnili soutěže Mladý malíř 2014, pořádané Cechem malířů a lakýrníků.

  Na závěr bychom Vám chtěli ukázat, jak by měl vypadat správný technologický postup při renovaci dřevěných dveří a oken.

  Začínáme od spodní části dveří: nejprve vidíme starý, vlivem okolního prostředí zažloutlý, původní nátěr, který je třeba nejdříve opálit. Dveře se pak zbrousí a natřou vhodným napouštědlem. Dalším krokem je základní nátěr, po kterém přichází hrubé tmelení, které srovná větší nerovnosti a poté plné tmelení, které povrch sjednotí. Když tmel důkladně proschne, dveře přebrousíme a použijeme vhodný podkladový nátěr. Nyní přijde první emailový nátěr, který může být v různých barevných odstínech a na konec, druhý a finální nátěr, po kterém už dveře vypadají jako nové.

  Při renovaci oken je samozřejmostí obnova sklenářského tmele. Postup jinak zůstává stejný jako u renovace dveří, s tím rozdílem, že je možné vypustit hrubé tmelení.

   

  Zpracování obnovy starých dveří připravili učňové ze SOU Jarov, Praha 3 pod vedením

  Jana Zemana.

 • NAVŠTIVTE NÁS NA VELETRHU PRAGOINTERIER

  NAVŠTIVTE NÁS NA VELETRHU PRAGOINTERIER

  14.–15. 3. 2014

  Výstaviště Praha - Holešovice

  najdete nás v poradenském centru Cechu malířů

  předvedeme vám ukázky malířských technik a šablonování

20% SLEVA

na silnovrstvou lazuru

SOKRATES

Copyright © 2022 AZ Barvy s.r.o. / obsah stránek a jeho části není povoleno kopírovat či reprodukovat

web design by doudera.cz